Kansalliset Zeppelin-hiihdot hiihdetään tulevana lauantaina – "Viime päivien suojasää on ohentanut latupolanteita, mutta lumiolot on hyvät", toteaa kilpailunjohtaja Veikko Anttonen
Arvostettu ja pitkäaikainen hiihdon edistäjä Veikko hyppäsi Kempeleen Kirin hiihtojaoston sauvoihin – Vaatii vielä paljon työtä, että Köykkyrissä sivakoidaan SM-hiihtoja
Koplan kurittama KeKi notkahti pahaan aikaan – "Jokainen pohjakosketus ja vaikeampi jakso on mahdollisuus isollekin menestystarinalle"
Sarjakärki ei ollut yllätettävissä, vaikka KeKi:n lyöjätykkien mailat loistivat kuumina – "Tänään olisi ollut pisteitäkin tarjolla, mutta ei otettu"
Kolminkertaista vuoden pesäpalloilijaa Tuomas Jussilaa on viety huhuissa KeKi:n paitaan: "Vähän surullisin mielin olen seurannut Pohjois-Pohjanmaan pesäpalloa"