Kem­pe­le­läis­äi­dit päät­ti­vät, että tänne tar­vi­taan lap­si­mes­sut – ­het­kes­sä yli tuhat en­nak­ko­lip­pua oli myyty

Oulussa järjestetään syyslomaviikon päätteeksi ensimmäiset Pohjoisen lapsimessut. Tavoitteena on luoda tapahtumasta jokavuotinen perinne.

Nanna Raitakivi (ylhäällä) ja Anniina Liedes päättivät järjestää Pohjois-Suomen ensimmäiset lapsimessut Oulun Tullisalissa.
Nanna Raitakivi (ylhäällä) ja Anniina Liedes päättivät järjestää Pohjois-Suomen ensimmäiset lapsimessut Oulun Tullisalissa.
Kuva: Maiju Pohjanheimo

Pohjois-Suomessa järjestetään ensimmäistä kertaa lapsiperheille suunnattu messutapahtuma, kun Pohjoisen lapsimessut valtaavat Oulun Tullisalin 25.–26.

Hyvää juhannusta!

Lue Rantalakeus Digiä _1. kk vain 1 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja videot Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Rantalakeuden pelit

Pelaa Rantalakeuden digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä