Tilaajille

Kem­pe­leen kou­lu­kout­si Sanna Kautto näkee paljon sel­lais­ta, mikä opet­ta­jil­ta jää pi­men­toon – "Vape on suuri on­gel­ma"

Oppilaiden keskellä liikkuvan Kempeleen koulukoutsin Sanna Kauton luokse tullaan silloin kun ahdistaa tai kaivataan juttuseuraa. Hänen tehtävänään on huolehtia oppilaiden hyvinvoinnista.

Emmi Alatalo (edessä selin) ja Sara Ahvenjärvi hakeutuivat välitunniksi hiljaiseen tilaan. Sanna Kautto on Koda-koirineen on kaveruksille mieluinen aikuinen kouluarjessa. Kauton johdolla he ovat viettäneet rentoutushetkiä, pohtineet vahvuuksiaan ja valinneet voimabiisejä.
Emmi Alatalo (edessä selin) ja Sara Ahvenjärvi hakeutuivat välitunniksi hiljaiseen tilaan. Sanna Kautto on Koda-koirineen on kaveruksille mieluinen aikuinen kouluarjessa.
Ilmoita asiavirheestä