Ar­kis­to­jen aar­tei­ta: Zetkan vin­til­lä har­joi­tel­lut rumpali kiertää nyt Eu­roo­pan lavoja ja samalla val­loit­taa rooli ker­ral­laan te­le­vi­sio- ja elo­ku­va­tuo­tan­to­ja – lap­suus- ja nuo­ruus­vuo­det Tem­mek­sel­lä jät­ti­vät hyvät muistot

Muun muassa Karpista ja Harjunpäästä tuttu temmesläislähtöinen Antti Honka haluaa isompiin rooleihin. Esiintynyt hän on pikkupojasta saakka.

Helsinki Tyrnävä
Antti Honka sanoo temmesläisten juurtensa olevan hänelle tärkeät. Oulun seudun murrekin pulpahtaa hänen puheessaan esille. "En ole sitä tietoisesti koskaan häivyttänyt, mutta Helsingissä asuessa se on jäänyt vähemmälle. Ei tarvitse kuin käydä kotona ja jutella isukin kanssa, niin se tulee taas vahvemmin läpi."
Antti Honka sanoo temmesläisten juurtensa olevan hänelle tärkeät. Oulun seudun murrekin pulpahtaa hänen puheessaan esille. "En ole sitä tietoisesti koskaan häivyttänyt, mutta Helsingissä asuessa se on jäänyt vähemmälle.

Hyvää juhannusta!

Lue Rantalakeus Digiä _1. kk vain 1 €_

Rajaton lukuoikeus verkkosivuilla ja sovelluksessa Näköislehdet ja arkisto Galleriat ja videot Uutiset sähköpostiisi Tilaajaedut Pelit
Mainos
Rantalakeuden pelit

Pelaa Rantalakeuden digitaalisia pelejä

Aivojumppaa tai rentoa ajanvietettä – tutustu peleihin ja löydä suosikkisi

Aloita pelaaminen
Ilmoita asiavirheestä