Rantalakeus avaa koko digitaalisen sisällön luettavaksi keskiviikon ja torstain ajaksi. Keskiviikon Rantalakeus on myös suurjakelu, jolloin printtilehti jaetaan jokaiseen talouteen Kempeleessä, Oulunsalossa, Tyrnävällä, Limingassa ja Lumijoella.
Digitaalinen sisältö on maksutta luettavissa 27.–28.11.2024. Verkosta löytyy muun muassa näköislehti, videosisältöjä, podcasteja, tuoreita uutisia lakeudelta sekä uudistetut digipelit.
– Haluamme tarjota kaikille mahdollisuuden tutustua digisisältöihin, sillä verkossa on paljon muutakin kuin tekstiä ja kuvaa. Meillä on myös tilaajia, joille tämä on hyvä hoksautus hoitaa digiasiat kuntoon ja saada tilauksesta irti kaikki mahdollinen hyöty, Rantalakeuden päätoimittaja Henna Lammi kertoo.
Lammi myös muistuttaa, että mikäli käyttää lukemiseen etupäässä puhelinta, kannattaa ladata Rantalakeuden sovellus. Se löytyy helposti sovelluskaupasta.
Digisisältöjen lukemista varten tarvitset Kaleva Media -tunnuksen. Jos sinulla on jo tunnus, kirjaudu sisään klikkaamalla mitä tahansa maksullista juttua tai painamalla ikonia selaimen oikeassa yläkulmassa.
Jos sinulla ei vielä ole tunnusta, voit luoda sen täältä.