Urheilu : Ran­ta­la­keus-maas­to­jen infon löydät täältä

Katso ku­va­gal­le­ria ja tu­lok­set Ran­ta­la­keus-maas­to­jen Ou­lun­sa­lon osa­kil­pai­lus­ta – vielä ehdit juok­se­maan Li­min­kaan ja Tyr­nä­väl­le

Oulunsalo

Oulunsalon Kisakankaalla juostiin maanantai-iltana neljäs Rantalakeus-maastojen tämän vuoden osakilpailu. Tulevista osakilpailuista löydät lisäinfoa täältä.

Katso kuvagalleria täältä.

Tulokset:

T5 300 m (ilman aikaa ja tulojärjestystä): Ella Korkeaniemi Kempele, Rosa Ruokamo Oulu/Oulunsalo, Juliana Kumpulainen Kempele, Venla Joensuu Kempele.

P5 300 m (ilman aikaa ja tulojärjestystä): Onni Matinlompolo, Kempele, Leo Laitala, Vili Tarvas Oulunsalo, Julius Kumpulainen Kempele.

T7 600 m (ilman aikaa ja tulojärjestystä): Louna Määttä, Inari Kääriäinen Oulunsalo, Vieno Åman Kempele.

P7 600 m (ilman aikaa ja tulojärjestystä): Luca Laitala Kempele, Johannes Kumpulainen Kempele.

T9 1400 m: 1) Helka Kurikkala 7,02 Kempele, 2)Selma Rajala 7,21 Limingan Pallokarhut, 3) Lilja Immonen 8,05 Oulunsalo, 4) Pihla Kääriäinen 8,09 Oulunsalo, 5) Noomi Karjalainen 8,33 Limingan PalloKarhut, 7) Iina  Enqvist 8,34 Limingan PalloKarhut.

P9 1400 m: 1) Veeti Korkeaniemi 7,43 KemPy, 2) Lenni Ylijoki 7,46 OsVa.

T11 1400 m: 1) Iina-Emilia Häyry 6,17 LNM, 2) Anni Enqvist 6,45 Limingan Pallokarhut, 3) Vilma Makkonen 7,06 Oulunsalo, 4) Milja Joensuu 7,07 Kempele, 5) Siiri Rajala 7,21 Limingan Pallokarhut.

P11 1400 m: 1) Juho Marttila 5,58 LNM, 2) Iiro Niemikorpi 6,01 LNM, 3) Tuukka Mikkola 6,51 KiekkoLaser.

T13 2800 m: 1) Kaisla Passlin 12,53 LNM.

P15 2800 m: 1) Niilo Sorvoja 11,07 Oulainen.

M17 4200 m: 1) Aarre Paukkeri 15,03 LNM.

N 4200 m: 1) Saaga Sassi 17,59 Iin Urheilijat, 2) Laura Rajala 20,54 OHS, 3) Johanna Magga 21,46 OHS.

M 4200 m: 1) Markku Nikkanen 15,10 LNM, 2) Aleksi Roukamo 15,41 JKU, 3) Jani Määttä 15,48 LNM, 4) Keijo Pulkkinen 20,07 KeMaKi.

Lue lisää:

Lumijoella maastojuoksijoita ennätysmäärä

Nyt juostiin Hailuodossa 

Rantalakeus-maastot startattiin Sarkkirannasta