Juhan Autosta saa Lexusta

Oulu Premium-automerkki Lexuksen myynti- ja palveluverkosto vahvistuu Suomessa. Lexus saa syksyn aikana palvelupisteet viidelle uudelle paikkakunnalle. Yksi näistä on Oulu, missä Lexuksen myynnin aloittaa Juhan Auto Oy.

Merkkien Merkki -tutkimuksen Lexus on muun muassa voittanut seitsemän kertaa. Tutkimus mittaa eri automerkkien omistajien tyytyväisyyttä omaan autoonsa ja merkin palveluverkoston palveluihin.

Juhan Auto Oy:n toimitusjohtaja Sakari Huikuri kertoo kyselyjä Lexus-myynnin aloittamisesta tulleen vilkkaasti jo pitkän aikaa.

– Monet asiakkaat ovat olleet kiinnostuneita saamaan premium-autoille uuden vaihtoehdon Oulussa. Olemme erittäin iloisia, että voimme nyt vastata tähän kysyntään ja aloittaa samalla ainutlaatuisen asiakaspalvelukonseptin toteuttamisen. Lähdemme innolla tarjoamaan Lexus-tason palvelua, hän toteaa.

Juhan Autolla on jo vankka kokemus Lexuksista, sillä liike on palvellut Lexus-asiakkaita jo yli kymmenen vuoden ajan. Jatkossa Juhan Auto palvelee muiden uusien Lexus-palvelupisteiden tapaan asiakkaita kokonaisvaltaisesti. Tarjolla ovat kaikki myynti- sekä huolto- ja varaosapalvelut. Laaja esittelyautomallisto on Lexuksesta kiinnostuneiden käytettävissä alusta alkaen.

Merkin myyntiä Juhan Autossa ryhtyy hoitamaan Mikko Peltola toimialueenaan Oulun lisäksi koko Raahe-Ylivieska-Kajaani-linjan yläpuolella oleva maantieteellinen alue.

Lexus Oulu avaa ovensa lokakuussa heti kun Lexus-henkilöstö on koulutettu ja uudet toimitilat ovat valmiit.

Ilmoita asiavirheestä